Home / ACTUALITATE / Campioana CFR a trecut pe primul loc

Campioana CFR a trecut pe primul loc

Clasamentul Ligii 1 de fotbal și-a schimbat din nou liderul după disputarea meciurilor din cadrul etapei a patra a campionatului (mai e de jucat doar partida Dinamo- FC Viitorul, care însă, nu poate schimba configurația clasamentului în partea lui superioară). CFR Cluj a câștigat, în deplasare, la FC Voluntari cu scorul de 2-1 și a trecut pe prima poziție a clasamentului cu 8 puncte. După un început modest de meci clujenii s-au văzut conduși.

Francezul Aissa Laidouni a deschis scorul pentru ilfoveni, în minutul 12 din penalty, după un fault comis în careu de fundaşul maghiar Adam Lang. Alexandru Ioniţă a restabilit egalitatea în minutul 34, iar George Ţucudean (84) a marcat golul victoriei campioanei, din pasa lui Billel Omrani. Pentru campioana României urmează returul cu Alaskert din Liga Europa. Meciul este programat, joi, la Cluj-Napoca. Reamintim că în partida tur CFR a câștigat în Armenia cu scorul de 2-0.